Алергія. Як, коли і з ким

З недавнього часу це слово у всіх на слух. На полицях почало з'являтися все більше товарів з позначкою гіпоалергенна. Світ живого лисіє і свербить, а статистика вперто продовжує ухудшаться.Давайте розберемо алергію на складові, зрозуміємо що це значить і постараємося відповісти на основні питання виникають у господарів домашніх вихованців.
Алергія - це специфічне стан організму підвищеної імунної чутливості на повторне дію подразника. Коли імунні клітини запам'ятовують речовина і при повторній появі його реагує як на небезпечне і шкідливе запускаючи механізми свого захисту.
Проявляється це захворювання завжди поступово, проявляючи згодом все більше сімптомов.Так ж небезпечні вторинні захворювання, адже коли імунна система працює на межі в звичайних умовах це загрожує для життєдіяльності організму в целом.Постепенно в процес залучаються всі системи органів, порушуються нормальні фізіологічні акти травлення , дихання, видільна функція печінки, гормональні нарушенія.Поетому так важливо вчасно взяти під контроль і визначити коло ризиків.
Симптоми:
Незалежно від причин, початок в основному має схожу картіну.Отмечается свербіж, від середньо до сильно вираженого, почервоніння, набряклість шкіри в місцях де вона найбільш тонкая- пах, пахвова. при хвостова області, міжпальцевих простір, рідше круп, шия, морда. На видимих місцях висип схожа на дитячу кропивницю, в більш запущених випадках уражені ділянки лисіють, шкіра ущільнюється, змінюється пігментація, з'являються інфіковані ділянки (в основному тварина самостійно інфікує рану, розчісуючи її), можливо навіть розвиток гнійних інфекцій.Часто в зіскрібків виявляють кліщів Демодекс , які завжди живуть в шкірі, але лише при порушеннях роботи викликають захворювання Демодекоз. Так само, частими супутниками алергії є грибкові та бактеріальні отити, рясну сльозотечу, кон'юнктивіти, які за своєю природою є вторинними (тобто тими захворюваннями, які розвиваються на тлі порушень, яке викликає основна хвороба), вони зникнуть після усунення причини, в нашому випадку алергенів або алергену, але все одно потребують додаткової терапії.
Вид алергії умовно визначається за типом алергену, які її викликає:
1) харчова алергія;
2) алергія на речовини зовнішнього середовища (атопічний дерматит);
3) блошиний алергія (алергія на укуси бліх).
Залиш свій коментар